Hoppa till sidans innehåll

Kretsmästerskap 2009


Kretsmästerskap Grundomgång              
Solna 2009-11-28                
                   
Resultat LÖ                
Plac Namn Klubb 1 2 3 4 5 6 Totalt
1 Margareta Ottosson Bromma 47 49 49 46 45 47 283
2 Marcus Åberg Djurö 47 44 47 47 49 46 280
3 Kenneth Hagenstam Bromma 48 46 47 47 47 45 280
4 Ingrid Eriksson Bromma 50 45 46 48 44 46 279
5 Thomas Trouin Djurö 41 42 40 46 42 43 254
                   
Resultat L20                
Plac Namn Klubb 1 2 3 4 5 6 Totalt
1 Dennis Trouin Djurö 49 46 50 48 49 49 291
2 Veronica Gabriel Nacka 42 41 47 40 44 43 257
3 Andreas Molin Rosersberg 44 37 42 44 42 43 252
                   
Resultat L17                
Plac Namn Klubb 1 2 3 4 5 6 Totalt
1 Andreas Broberg Djurö 43 41 40 45 45 43 257
2 Rebecca Pettersson Solna 43 47 41 46 36 43 256
3 Robin Wahlmark Solna 36 40 43 43 43 39 244
4 Therese Molin Rosersberg 36 42 38 43 43 39 241
5 Jonathan Trouin Djurö 39 42 43 37 33 37 231
6 Robert Berge Rosersberg 38 42 39 43 35 32 229
7 Robin Källström Rosersberg 25 32 30 13 24 29 153
                   
Resultat L15 stå                
Plac Namn Klubb 1 2 3 4 5 6 Totalt
1 Peter Lundfall Djurö 48 47 43 46 44 45 273
2 Robin Norrgård Djurö 44 41 48 44 37 39 253
                   
Resultat L15 rem                
Plac Namn Klubb 1 2 3 4 5 6 Totalt
1 David Gabriel Nacka 50 50 50 50 50 49 299
2 Fanny Pettersson Solna 50 49 50 49 50 50 298
3 John Sundberg Rosersberg 49 47 50 48 49 48 291
4 Morgan Bergquist Solna 47 48 50 47 49 48 289
5 Kim Goude Rosersberg 49 48 48 48 47 48 288
6 Fredrik Lönegren Össeby-Garn 49 45 47 50 45 47 283
7 Alexander Lönegren Össeby-Garn 45 47 48 46 48 47 281
8 Viktor Sjöberg Rosersberg 45 49 45 44 49 46 278
                   
Resultat L13                
Plac Namn Klubb 1 2 3 4 5 6 Totalt
1 Joakim Lindgren Solna 50 50 50 50 50 50 300
2 Amanda Linden Össeby-Garn 50 50 50 50 49 50 299
3 Jonas Samuelsson Rosersberg 50 49 49 50 50 50 298
4 Carl Nordahl Solna 49 50 50 50 49 50 298
5 Nora Wurtzel Rosersberg 49 50 50 50 49 49 297
6 Rasmus Berglind Djurö 50 50 50 50 48 49 297
7 Alexandra Ulander Össeby-Garn 50 49 49 49 48 48 293
8 Magnus Gabriel Nacka 50 48 48 48 47 48 289
                   
Resultat L11                
Plac Namn Klubb 1 2 3 4 5 6 Totalt
1 Arvid Buckard Rosersberg 50 50 50 49 49 50 298
2 Isabella Bark Närtuna-Gottröra 49 48 50 50 50 50 297
3 Alexander Hansekers Solna 49 50 48 50 50 50 297
4 Emil Brisenmark Össeby-Garn 49 49 50 50 49 50 297
5 Lucas Brisenmark Össeby-Garn 50 50 49 50 48 49 296
6 Jack Simpson Össeby-Garn 50 50 49 50 47 49 295
7 Martin Broberg Djurö 49 49 49 49 50 48 294
8 Saga Bergquist Solna 50 49 49 49 48 48 293
9 Erik Åberg Närtuna-Gottröra 50 47 50 44 48 47 286
10 Emil Starkenberg Närtuna-Gottröra 47 45 45 48 43 41 269
11 Jonathan Boon Närtuna-Gottröra 39 41 46 42 46 45 259
                   
Resultat L9/L11                
Plac Namn Klubb 1 2 3 4 5 6 Totalt
1 Albin Hübinette Djurö 50 49 48 49 48 49 293
2 Johanna Lindgren Solna 49 47 48 48 47 46 285
Uppdaterad: 30 NOV 2009 12:38 Skribent: Hans Lundfall

Postadress:
Djurö SSF - Skyttesport
Tommy Åberg, Sollenkrokavägen 228
13974 Djurhamn

Besöksadress:
Fyrhuset-Stavsnäs bygdegård, Gammelbodavägen 1
13971 Stavsnäs

Kontakt:
Tel: 0857167504
E-post: This is a mailto link

Se all info